انواع پارچه لمه

پارچه لمه انواع گوناگونی داره که مهم‌ترین اونها عبارتند از:

  • پارچه لمه مجلسی:

پارچه لمه مجلسی عموما برای مجالس رسمی مورد استفاده قرار می‌گیره. این نوع پارچه با رنگ‌بندی‌های گوناگون طراحی شده و با ترکیبی از نخ‌های رزدار، درخشان‌تر از باقی پارچه‌ها به نمایش در میاد.

  • پارچه لمه نگین‌دار:

پارچه لمه نگین‌دار به دلیل تنوع در طرح و استفاده از انواع نگین‌های رنگین، طرفدارای زیادی رو سمت خودش جذب کرده.

  • پارچه لمه شنی:

پارچه لمه شنی بین مدل‌های مختلف پارچه لمه مثل لمه مجلسی، پارچه لمه نگین‌دار و… میتونه زیبایی بی‌نظیری به شما هدیه کنه و کمک کنه به یک فرد خوش پوش تبدیل بشین.

پارچه لمه شنی، دوخت بسیار جذابی داره و باعث میشه زیبایی تنخور لباس شما چندین برابر بشه. به همین دلیله که این نوع پارچه خیلی پر طرفداره و لباس‌های شب مختلفی با این مدل دوخته میشه.

این پارچه به این دلیل لقب شنی به خودش گرفته که مثل شن، دانه دانه بوده و به زیر دست میاد که همین امر میتونه اون رو جذاب‌تر از پارچه‌های عادی نشون بده. البته باید تاکید کنیم که سمتی از پارچه که با بدن تماس داره، لطافت منحصر به فردی داره و ویژگی شنی مانندش فقط مختص ظاهر پارچه میشه و هیچ آزاری برای پوست افراد به دنبال نداره.

ریزش اکلیل پارچه لمه طبیعی است

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌هایی که خیلی از مصرف کنندگان این پارچه دارن اینه که چرا هنگام شست و شوی اولیه پارچه لمه، بخشی از اکلیل‌های اون می‌ریزن. باید بگیم که این امر طبیعیه چون تو شست و شوی اولیه پارچه، اکلیل‌های اضافی از بدنه پارچه جدا میشن و اکلیل‌های اصلی روی لباس باقی میمونه و مدت‌ها طول میکشه تا تمامی اونها از سطح پارچه پاک بشن. در واقع پارچه لمه ماندگاری بسیاری داره و اکلیل‌های موجود در سطح اون تا سال‌های سال باقی میمونه.

رنگ بندی‌های متعدد پارچه لمه

پارچه لمه رنگ بندی‌های متنوعی داره که با توجه به کارکرد و رنگ اونها مورد استفاده قرار میگیره.

در انتخاب رنگ پارچه لمه عموما افرادی که لاغر اندام هستن رنگ‌های روشن رو انتخاب میکنن و افرادی که به نسبت درشت‌ اندام‌تر هستن رنگ‌های تیره تر رو میپسندن تا لباس رو تنشون بهتر نشون داده بشه. پیشنهاد میکنیم اگه اندام درشتی دارین از رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای، طوسی، کرم تیره و نمونه‌هایی از این دست استفاده کنین اما اگه اندام شما ایده‌آله، هیچ محدودیتی برای خودتون قائل نشین و هر رنگی که به نظرتون جذاب‌تره رو انتخاب کنین.

در مورد بلندی پیراهن مجلسی هم باید بگیم که اگه شما قد بلندی دارین، بهتره از پیراهن کوتاه استفاده کنین و اگه قد کوتاهی دارین پیراهنی با پارچه‌ای که ریزش بیشتری داره، مثل لمه با ظاهر ماکسی و بلند، قد شما رو بلندتر نشون میده. در واقع برای بلندتر نشون دادن خودتون باید پیراهن ماکسی با پارچه لمه به همراه کفش پاشنه بلند بپوشین تا قشنگیهاتون خیلی بیشتر به نمایش گذاشته بشه.