اگه بخش اول رو مطالعه نکردین از اینجا ابتدا بخش اول رو مطالعه کنید

نحوه مراقبت و نگهداری از پارچه لمه

پارچه لمه هم مثل هر پاچه دیگه ای برای اینکه مدت طولانی موندگار باشه و زیبایی خودش رو حفظ کنه، نیاز به مراقبت‌ها و استفاده از روش شست و شوی اصولی و درست داره. برای اینکه بتونید این پارچه رو موندگار کنین و برای مدت طولانی از اون استفاده کنین، باید این نکاتی که در ادامه میگیم رو رعایت کنین:

  • پارچه لمه قابلیت شست و شو با ماشین لباسشویی رو داره؛ البته باید تاکید کنیم برای این کار حتما باید آب ماشین لباسشویی رو روی درجه حرارت ملایم تنظیم کنید چون آب داغ میتونه حالت کشسانی پارچه رو از بین ببره و باعث آسیب دیدگیش بشه. از طرف دیگه باید تاکید کنیم اگر لباس شما بیش از حد براتون اهمیت داره، میبایست برای شست و شو، اون رو به مراکز خشکشویی بسپارید تا از حفظ سلامت پارچه مطمئن بشید و بتونین بارها و بارها ازش استفاده کنین.البته طبیعتا سپردن به خشکشویی هزینه هایی هم داره!
  • یه هیچ عنوان از مایع سفید کننده استفاده نکنین چرا که این ماده میتونه اکلیل‌های روی پارچه لمه رو خیلی زودتر از حالت عادی از بین ببره و زیبایی اون رو تحت تاثیر قرار بده.
  • به هیچ عنوان از اتو استفاده نکنین. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پارچه لمه اینه که چروک نمی‌شه و نیازی به اتو نداره. داغی اتو هم برای این پارچه خیلی آسیب رسانه، بنابراین بعد از شست و شو اون رو به صورت صاف پهن کنین تا علاوه بر خشک شدن، زیباییش هم حفظ بشه.

برش پیراهن لمه رو مد نظر قرار بدین

برش پیراهن با پارچه لمه، یک امر بسیار مهمه که هنگام دوخت پیراهن مجلسی باید به اون توجه داشته باشین. در واقع شما باید زمان سفارش دوخت لباس مجلسی با پارچه لمه دقت کنین که لباس میبایست ایرادات اندامی شما رو بپوشونه پس برش، مدل و نوع دوخت لباستون رو طوری انتخاب کنین که زیبایی صد چندان داشته باشه.

از طرف دیگه باید توجه کنین که کاربرد پارچه لمه به دوخت پیراهن مجلسی خلاصه نمی‌شه و می‌تونین از این پارچه برای دوخت بلوز و دامن زنانه و ... هم استفاده کنین.

از اینجا میتونین نمونه لباس های مجلسی که ما تو گروه پوشاک شیک و پیک با پارچه لمه دوختیم رو ببینین.